“Here comes the sun(power)” nou projecte Erasmus+

GIORDANI-STRIANO de Nàpols (Itàlia) la primera reunió transnacional del projecte Erasmus+ “Here comes the sun(power)”. Aquest projecte va dirigit als alumnes de 4t ESO i tracta sobre les energies renovables , amb especial referencia a l’energia solar. En aquesta reunió les professores coordinadores del projecte van presentar el nostre institut i les activitats pròpies del projecte que es desenvoluparan a Tarragona. Aquest és el segon projecte Erasmus+ que té el nostre institut  i tindrà una duració de dos anys. Els projectes Erasmus+ estan finançats per la comissió europea i permeten als nostres alumnes treballar amb grups internacionals i conèixer altres països i cultures.


img_9332]]>

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà. Els camps necessaris estan marcats amb *

Aquest lloc utilitza Akismet per reduir els comentaris brossa. Apreneu com es processen les dades dels comentaris.